כוכב הצפון - ידע וכלים

מאגר הידע של מפרש

כל מסע של שינוי מתחיל בצעד אחד קטן המביא איתו מסע של אלפי צעדים עם שק גדול של כלים, רעיונות, תפישות ותובנות שהצטברו לאורך השנים. אנו מאמינים שעלינו לשתף בידע ובתובנות, ומקווים כי תוכלו לעשות שימוש בכלים שפיתחנו על מנת להמשיך ולפתח, להוביל ולשנות. אנו מזמינים אתכם לגשת לתכנים, למצוא את זה שהכי נגע ורלוונטי עבורכם ולהפוך אותו לחלק מהמסע היזמי שלכם.

טקס סיום תכנית עמיתים מחזור י'

סיום תכנית חינוך יוצר שנה ב'

הכירו את מצפן רואים אתכם.ן החדש

תרגיל 21 יום- ליצירת שינוי

התהליך המפרשי מבקש מאנשי הצוות של בתי הספר ליזום שינוי, הוא מדבר על צורך/ כאב/ חלום שיעודדו את צוותי בתי הספר לעשות שינויים באטמוספירה הבית ספרית. כיזמים ומובילי חדשנות הרוצים להוביל שינוי הדבר הנכון ביותר הוא קודם כל להתנסות בעצמנו ביצירת שינוי. דרך ההתנסות העצמית אפשר להבין הרבה, מה מעודד אותנו, מה מעכב ומה מאתגר ביצירת שינוי.

תרגיל "צאו לצוד"- להיכרות ושחרור האווירה

מאפשר היכרות בין משתתפים גם אם מכירים וגם אם לא, בצורה מעניינת, מגבשת וקצת תחרותית.

תרגיל 'חווית מפנה'- יצירת שיח על משמעות 'נקודת מפנה' בביה"ס ככלי להעמקת חינוך רגשי–ערכי

מטרת התרגיל לאפשר שיח עם הצוות שלכם.ן על חוויות התלמידים.ות בביה"ס ואיך הן הופכות לנקודות מפנה בחייהם. ולהתחיל יחד חשיבה באילו מקומות ורבדים אפשר לאפשר עיבוד של רגש בחיי בית הספר ככלי חינוכי.

תרגיל ה"אוף"- דן בסוגיית היכולת שלנו להשפיע

התרגיל דן בסוגיית היכולת שלנו להשפיע ומעודד בחירה בגישה חיובית ופרואקטיבית כלפי המשחק וכלפי החיים.

סיום תכנית חינוך אזרחי מחזור ג'

תערוכת 'מודלי שינוי' תכנית מפרשים בעיר רמה"ש

אנשי ונשות חינוך והוראה במרכזים רפואיים: נתיב חדש לסטודנטים להוראה

הכירו את מיכל רז, שסיימה השנה את תכנית עמיתים ומנהלת את המרכז החינוכי ע''ש ויצמן בבית חולים ספרא לילדים בשיבא תל השומר. מיכל ביחד עם צוותה פיתחה מיזם שמתמקד בהכשרת אנשי ונשות חינוך והוראה לעבודה עם ילדים חולים. הם מאמינים בחינוך ככלי המקדם בריאות.

תרגיל "רוחות השמיים"- כלי מחשבתי ויישומי להתמודדת עם אתגר קבוע

מטרתו היא לגרום לחברי הקבוצה להפעיל סט של כלים מחשבתיים ויישומים שונים בכדי להתמודד עם אתגר קבוע, אך עם דגש על מימד אחר. לצד זה התרגיל משפר את יכולות התקשורת, שיתוף הפעולה ועוזר לבניית קשרים חברתיים בין חברי הקבוצה.

תרגיל "שחזור הסצנה" - כלי מחקר פעולה למנהלי בתי הספר

תרגיל זה מעודד את המשתתפים לבחון מצבים מזוויות שונות ולהבין את הרגשות והצרכים המוכמנים, באופן שמוביל ליצירת תובנות יקרות ערך ופתרונות אפשריים.