כוכב הצפון - ידע וכלים

מאגר הידע של מפרש

כל מסע של שינוי מתחיל בצעד אחד קטן המביא איתו מסע של אלפי צעדים עם שק גדול של כלים, רעיונות, תפישות ותובנות שהצטברו לאורך השנים. אנו מאמינים שעלינו לשתף בידע ובתובנות, ומקווים כי תוכלו לעשות שימוש בכלים שפיתחנו על מנת להמשיך ולפתח, להוביל ולשנות. אנו מזמינים אתכם לגשת לתכנים, למצוא את זה שהכי נגע ורלוונטי עבורכם ולהפוך אותו לחלק מהמסע היזמי שלכם.

כנס המייק וחינוך Making SEL

כנס המייק וחינוך בתל אביב היה סיום משמח במיוחד לשבוע שלם של חגיגת מייק ו SEL . מרצים בינלאומיים, למידה מהשטח וגם פיתוח פרקטיקות חדשות בעזרת משתתפי הכנס.

שוק מומחים 2023

אירוע "שוק המומחים" שבמסגרת תכנית עמיתים בו נפגשו עשרות מנהלי.ות בתי ספר וצוותיהם.ן למפגשים אינטימיים ועמוקים עם מומחי תוכן מעולמות שונים

מפגש למידה בנושא ChatGPT וחינוך

משחק קבוצתי לפיתוח רעיונות חדשים ופרועים

המשחק מכיל שלוש קוביות מעץ אשר מזמנות חשיבה מנקודת מבט, מרחבים ואינטרקציות מגוונות ביחס לאתגר או קושי שהשחקנים מגדירים.

ערכת קלפי שיח יזמי

הכלי מיועד לסייע לאנשי חינוך בפיתוח תפיסה יזמית אישית ויצירת המשגה רחבה למושג 'יזמות חינוכית לצד קיום שיח ער בחדר המורים על שאלות מרכזיות בתחום היזמות החינוכית כגון: מהם יוזמות מוצלחות, איך מייצרים פרקטיקות לקידום יזמות, מיהו יזם?

מאיץ רעיונות רמת השרון

מאיץ של התכנית הרשותית "מפרשים בעיר" רמת השרון

ספר יזמות וחדשנות בחינוך. האומץ לשנות.

מי שחושב שמערכת החינוך הציבורית חייבת להשתנות, מי שחולם שאפשר ליזום ולחדש שיטות מיושנות, מי שמאמין ביכולתם של אנשי חינוך לשנות את הקיים – ספר זה נכתב עבורו. בספר זה מוצגים לראשונה 13 מאמרים המספרים על מהפכה יזמית חינוכית שמוביל ארגון "מפרש".

תרגיל "ההגה"- הבנת הרכיבים בבעיות ופתרונות

תרגיל שמטרתו היא לשקף בצורה ויזואלית באמצעות תרשים עוגה את משקלם של רכיבים בבעיה קיימת או בפתרון מוצע.

תרגיל "שחזור הסצנה" - כלי מחקר פעולה למנהלי בתי הספר

תרגיל זה מעודד את המשתתפים לבחון מצבים מזוויות שונות ולהבין את הרגשות והצרכים המוכמנים, באופן שמוביל ליצירת תובנות יקרות ערך ופתרונות אפשריים.

תרגיל "רוחות השמיים"- כלי מחשבתי ויישומי להתמודדת עם אתגר קבוע

מטרתו היא לגרום לחברי הקבוצה להפעיל סט של כלים מחשבתיים ויישומים שונים בכדי להתמודד עם אתגר קבוע, אך עם דגש על מימד אחר. לצד זה התרגיל משפר את יכולות התקשורת, שיתוף הפעולה ועוזר לבניית קשרים חברתיים בין חברי הקבוצה.

"הדרך שעברנו חיזקה את בית הספר בכל תחומי החיים"

כתבה במאקו על רחל הוד מנהלת בית ספר רמב"ם בקרית שמונה ועל המיזם הייחודי שלה שמטרתו לייחד וליצור גאוות יחידה בית ספרית ועירונית וליצור אקלים חדש בבית הספר על ידי יצירת מרחבי למידה חדשניים וגיוון הלמידה וההוראה.

פרק ראשון- על קו הזינוק: איך מתחילים תהליך יזמות

בפרק הראשון נצלול למעמקיו של תחילת תהליך היזמות- מהי נקודת הזינוק ולשם מה אנו יוצאים לדרך? מאיפה מגיע הצורך ועד לאן הוא יכול לקחת אותנו.