כוכב הצפון - ידע וכלים
מאגר הידע של מפרש

מן העיתונות

בואו להכיר את העשייה המפרשית, המנהלים והמנהלות שלנו ומיזמים פורצי הדרך דרך העיניים של העיתונות, הרדיו והטלוויזיה.

אנשי ונשות חינוך והוראה במרכזים רפואיים: נתיב חדש לסטודנטים להוראה

הכירו את מיכל רז, שסיימה השנה את תכנית עמיתים ומנהלת את המרכז החינוכי ע''ש ויצמן בבית חולים ספרא לילדים בשיבא תל השומר. מיכל ביחד עם צוותה פיתחה מיזם שמתמקד בהכשרת אנשי ונשות חינוך והוראה לעבודה עם ילדים חולים. הם מאמינים בחינוך ככלי המקדם בריאות.

"הדרך שעברנו חיזקה את בית הספר בכל תחומי החיים"

כתבה במאקו על רחל הוד מנהלת בית ספר רמב"ם בקרית שמונה ועל המיזם הייחודי שלה שמטרתו לייחד וליצור גאוות יחידה בית ספרית ועירונית וליצור אקלים חדש בבית הספר על ידי יצירת מרחבי למידה חדשניים וגיוון הלמידה וההוראה.

"הנשק של בתי הספר נגד אלימות בחברה הערבית: טיפוח חלומות וביטוי רגשי"

כתבה מרתקת ב"הארץ" על שלוש מנהלות בוגרות תכנית עמיתים של מפרש, שהחליטו לחולל שינוי בבתי הספר שלהן. כאותר שיך עיסא היא מנהלת בית ספר אל-גזאלי שפיתחה מיזם של "במה לכל תלמיד" . סמאהר אבו־שרקייה, מנהלת בית ספר טהא חוסיין גם היא פיתחה מיזם שמטרתו להתמקד ביכולת הביטוי הרגשי של התלמידים. מאג'דה נאטור מנהלת בית ספר אל־זהראא ששמה לה לדגש ללמד את התלמידים.ות מהי לקיחת אחריות ויכולת לבטא רגשות. על המיזמים פורצי הדרך שלהן תוכלו לקרוא במלואן בכתבה.

ראיון עם נוואל כנעאנה בתכנית הרדיו של כאן "אג'נדה" نسيم الصباح

ראיון ברדיו כאן בערבית של נואל כנעאנה, מנהלת ביה"ס בכפר קרע ובוגרת תכנית עמיתים של מפרש עם אימאן קאסם סלימאן על המיזם פורץ הדרך שלה

"אין קיום ללא לימוד תורה, אך ללא אלטרנטיבה גם עולם הישיבות ייחרב"

כתבה על נתן צבי פינקל, מנהל בית ספר אוהליך, בוגר מחזור ח של תכנית עמיתים ויזם פורץ דרך בישראל היום. המיזם החדשני בבית ספרו מבקש לפתח פדגוגיה חדשה בה כל מורה הקים מקצוע לפי תשוקתו. התרגשנו לקרוא הבוקר את הכתבה על נתן צבי פינקל, על בית ספרו ועל המיזם ''חישוקים-למצוא את התשוקה שלך''. פינקל הוא מנהל בית ספר אוהליך, בוגר מחזור ח של תכנית עמיתים ויזם פורץ דרך. המיזם החדשני בבית ספרו מבקש לפתח פדגוגיה חדשה בה כל מורה הקים מקצוע לפי תשוקתו ומלמד את המקצוע הנבחר פעמיים בשבוע. בין המקצועות הנלמדים הם תקשורת, עסקים, הידרופוניקה, חקלאות, קולנוע, בימוי, צילום, בישול, הנדימן ועוד.

"40 צעדים" סיפורם של שני בתי ספר בשכונת שפירא בתל אביב

סרט דוקו על בית ספר "שפירא" בניהולו של שחר פינשטיין גבריאל בכאן דוקו.

"כשהילד לא מסוגל ללמוד תורה, יש לו חווית דחייה כפולה"

ראיון עם נתן צבי פינקל מנהל בית ספר אוהליך בתכנית "תחשבו טוב" ב- FM103 עם יהודית גריסרו

"מאחים את הקרעים" ראיון עם נוואל כנענה

הכירו את בית הספר אבן סינא בכפר קרע בהובלת המנהלת נוואל כנעאנה, בוגרת תכנית עמיתים שהשתתפה גם היא במושב "האומץ לשנות" ביוזמת קרן ברכה וקרן לאוטמן. המיזם הבית ספרי עוסק במציאת דרכים ייחודיות ומותאמות בכדי להרחיק את התלמידים ממעגל האלימות. זאת הם עושים על ידי מציאת תעסוקה, שייכות, זהות ומשמעות עבור כל תלמיד בבית הספר.