אנשי ונשות חינוך והוראה במרכזים רפואיים: נתיב חדש לסטודנטים להוראה

הכירו את מיכל רז, שסיימה השנה את תכנית עמיתים ומנהלת את המרכז החינוכי ע''ש ויצמן בבית חולים ספרא לילדים בשיבא תל השומר. מיכל ביחד עם צוותה פיתחה מיזם שמתמקד בהכשרת אנשי ונשות חינוך והוראה לעבודה עם ילדים חולים. הם מאמינים בחינוך ככלי המקדם בריאות.

אחד הדברים שהכי משמחים אותנו זה לראות את האימפקט שנוצר בעקבות המיזמים שמפתחים משתתפי.ות ובוגרי.ות תוכניות מפרש.
כמו במקרה של מיכל רז, שמסיימת השנה את תכנית עמיתים ומנהלת את המרכז החינוכי ע''ש ויצמן בבית חולים ספרא לילדים בשיבא תל השומר. מיכל ביחד עם צוותה פיתחה מיזם שמתמקד בהכשרת אנשי ונשות חינוך והוראה לעבודה עם ילדים חולים. הם מאמינים בחינוך ככלי המקדם בריאות.
המיזם הייחודי שמיכל פיתחה במסגרת תוכנית העמיתים של מפרש, התרחב, וכיום מיכל שותפה לבניית מסלול לימודים ייחודי "נתיב" לאנשי הוראה במרכזים רפואיים.
מיכל מספרת כי הצורך מאחורי המיזם היה פיתוח מודל מקצועי לאנשי חינוך בבתי חולים שמטרתו תמיכה בתהליכי החלמה וקידום בריאות של ילדים וילדות באמצעות החינוך. המיזם מבוסס על ידע אקדמי הכשרות פנים ארגוניות לצוות חינוכי ייחודי במחלקות השונות בבית החולים ושיתופי פעולה חוץ ארגוניים.
מתוך דבריה של מיכל בכתבה: "עבודה במרחב הרפואי לא דומה כמעט בכלום לכל מסגרת חינוכית אחרת בה עבדו או הוכשרו. זו לא מערכת חינוכית סטנדרטית. המסגרת שונה, ייחודית ודורשת עבודה בתנאים של אי ודאות ושינוי תמידי." עוד על המיזם ועל מסלול הלימודים היחודי

לכתבה מלאה כאן