"אין קיום ללא לימוד תורה, אך ללא אלטרנטיבה גם עולם הישיבות ייחרב"

כתבה על נתן צבי פינקל, מנהל בית ספר אוהליך, בוגר מחזור ח של תכנית עמיתים ויזם פורץ דרך בישראל היום. המיזם החדשני בבית ספרו מבקש לפתח פדגוגיה חדשה בה כל מורה הקים מקצוע לפי תשוקתו. התרגשנו לקרוא הבוקר את הכתבה על נתן צבי פינקל, על בית ספרו ועל המיזם ''חישוקים-למצוא את התשוקה שלך''. פינקל הוא מנהל בית ספר אוהליך, בוגר מחזור ח של תכנית עמיתים ויזם פורץ דרך. המיזם החדשני בבית ספרו מבקש לפתח פדגוגיה חדשה בה כל מורה הקים מקצוע לפי תשוקתו ומלמד את המקצוע הנבחר פעמיים בשבוע. בין המקצועות הנלמדים הם תקשורת, עסקים, הידרופוניקה, חקלאות, קולנוע, בימוי, צילום, בישול, הנדימן ועוד.

"בלב שטח אורבני צפוף בבני ברק, נתן צבי פינקל, מנהל התיכון החרדי לחינוך מיוחד "מרכז תורני אוהליך", מסייר בחממה ההידרופונית שבה מגדלים תלמידיו - שנפלטו ממערכת החינוך החרדית הרגילה - ירקות ועשבי תיבול על הגג, לצד לימוד תורה, פינקל משלב מקצועות ליבה באופן חסר תקדים: יחד עם חקלאות, מוזיקה ויזמות עסקית ,בימים שבהם הוויכוח בנושא לימודי הליבה שוב בכותרות, לפינקל יש מסר חד־משמעי: "לפעמים שואלים אותי אם אני נמצא בעולם ה'מתקדם' של לימודי הליבה או בעולם ה'חשוך' שלא לומד ליבה. אני נמצא בשני העולמות כי שניהם חייבים להתקיים יחד.


כשהתחלנו לפני שלוש שנים לחשוב כיצד לדייק את הצורך של התלמידים שלנו ולחבר אותם לעולם הלימודים, התכנסנו עם הצוות של מרכז 'מפרש', שנתמך ע"י קרן לאוטמן וקרן ברכה, ושפועל לשיפור מערכת החינוך באמצעות יזמות אישית של מנהלי בתי ספר.

פינקל הקים בבית הספר את "מרכז חישוקים", הפועל בבית הספר פעמיים בשבוע ובמסגרתו יזם ויצר תוכנית פדגוגית חדשה שבה מורים מלמדים מה שהם אוהבים."
משה ויסטוך, ישראל היום