"הדרך שעברנו חיזקה את בית הספר בכל תחומי החיים"

כתבה במאקו על רחל הוד מנהלת בית ספר רמב"ם בקרית שמונה ועל המיזם הייחודי שלה שמטרתו לייחד וליצור גאוות יחידה בית ספרית ועירונית וליצור אקלים חדש בבית הספר על ידי יצירת מרחבי למידה חדשניים וגיוון הלמידה וההוראה.

"מרחבי למידה חדשניים, מטבח לימודי עם דגש על פוד-טק, מרחב מייקרס-ספייס, מעבדת מדעים ואפילו חדר בריחה בשם "אוצר העיר" - כל אלו הופכים את בית ספר ממ"ד "רמבם" בקריית שמונה לפנינה התיירותית והגאווה העירונית שהוא. אלא שכמה שנים אחורה, הוא היה בדיוק בכיוון ההפוך. יצאנו לברר עם המנהלת רחל הוד - איך היא הצליחה.

רחל הוד (51), ילידת קריית שמונה, היא מנהלת בית ספר "רמבם" בעיר שהצליחה בין היתר להציל תלמידים רבים שהיו מוכרים לשירותי הרווחה ולהפוך בית ספר כושל שהיה בסכנת סגירה, למקור לגאווה עירונית. הוד קיבלה את ניהול בית הספר כשמקרי האלימות בו היו תכופים והצליחה לשנות את פניו מהותית.

את הידע והכלים להקמת הפרויקט רכשה רחל במסגרת תוכנית עמיתים של 'מפרש', בתמיכת קרן לאוטמן וקרן ברכה. התוכנית עוסקת ביצירת שינוי ושיפור של מערכת החינוך. משתתפי התוכנית הינם מנהלות ומנהלי בתי ספר אשר עוברים תהליך עומק ובמהלכו מקבלים כלים, תפיסות, ידע וליווי של יזמות. כשהם הופכים ליזמים הם רותמים את צוותיהם ומחוללים שינוי מערכתי משמעותי שנותן מענה לצורך מהותי שעולה מתוך בית הספר והקהילה שלהם."
רעות עוזיאל, מאקו

לקריאת הכתבה המלאה >> לחצו כאן