חינוך יוצר

חינוך יוצר

תכנית לחינוך מקצועי בישראל

אנחנו שמחים להנחות וללוות את מנהלי ומנהלות בתי הספר המקצועיים והצוות, במסגרת רפורמת החינוך היוצר - רפורמה מעוררת השראה ותקווה, המיועדת לחינוך המקצועי בישראל. בבסיס הרפורמה עומדת תפיסה דואלית הומניסטית המאמינה בלמידה מתוך תעסוקה תוך התייחסות לפרט, חוזקותיו ובחירותיו. את הרפורמה מוביל האגף להכשרה מקצועית, מחלקת חניכות נוער של משרד הכלכלה זרוע העבודה, ארגון הג'וינט וחותם.

מה המטרה?

בתי הספר המקצועיים נתפסים כבתי ספר המיועדים לאוכלוסייה מוחלשת, בתי ספר מסלילים (ממוקדי מסלול מוגדר וקשיח) שלא תמיד מאפשרים הזדמנות מוצלחת להשתלב בחיים בוגרים.  

המטרה שלנו: לסייע בהטמעת הרפורמה שמשנה את התפיסה המסורתית, ללוות את המנהלים והצוותים החינוכיים והמקצועיים בתהליכי השינוי תוך שימוש בתפיסות וכלים של יזמות, לשנות את תדמית בתי הספר ולצמצם את הפער שנוצר בין בתי הספר לחיים האמיתיים.

אנחנו מסייעים למנהלים וצוותיהם לחולל שינוי מהותי שיאפשר לתלמידים ללמוד מתוך התנסות, לתרגל מיומנויות ולהרחיב את האפשרויות לקראת חיים בוגרים טובים ומספקים. 

 

 

למה זה כדאי?

בבתי ספר שכבר עברו את הרפורמה,  התלמידים והתלמידות משלבים התנסות מקצועית בשכר, בחיי היומיום, ובוחרים את תעודות ההסמכה איתן יצאו מבית הספר.

ההישג החשוב ביותר של הרפורמה הוא הבחירה. התלמידים, לראשונה מאז הוקמה מערכת החינוך המקצועית, מגיעים לבתי הספר מתוך רצון, עם יכולת לבצע בחירה בתוך העשייה הבית ספרית, ומתוך ידיעה שכאן מתחיל העתיד הטוב עבורם.

 

איפה אנחנו נכנסים לתמונה?

אנחנו במפרש ביחד עם חותם, האגף לחינוך הכשרה מקצועית מחלקת חניכות הנוער זרוע העבודה של משרד העבודה, וארגון הג'וינט, מנהלי ומפקחי בתי הספר ובעלי תפקידים במטה, מפתחים, בונים, מגדירים, משרטטים את מתווה הרפורמה, כך שתתאים לחזון העתידי. 

התפקיד שלנו כמפרש הוא להביא את הקולות שאנחנו שומעים בשטח לקדמת הבמה. את התובנות הללו אנחנו מטמיעים בתוכנית העבודה, ומחזירים אותם לשטח בתוכנית עבודה מסודרת, מדויקת ובעיקר – רלוונטית וברת ביצוע.

 

למה אנחנו? – כי השפה היזמית עובדת

העולם משתנה. 

העתיד אינו ברור. 

תהליך יזמי מלמד אותנו כיצד לעבוד באי ודאות, מתוך גמישות, תגובה מהירה לשינויים ושבירת תפיסות ישנות. כך, אנחנו מוצאים דרכים חדשות לפעולה.

אלה, מביאות לשינוי אותו אנחנו רוצים לראות.

התפיסה היזמית נותנת למנהלי בתי הספר כוח וכלים להתמודדות עם הצרכים המשתנים של התלמידים, הצוות, הקהילה ומערכת החינוך. התרבות היזמית מאפשרת למנהלי בתי הספר להמשיך ולנהל את השינוי החינוכי המותאם ביותר עבור התלמידים שלהם, באופן מתמשך ורציף. בכך בתי הספר ממשיכים להתאים את עצמם לצרכים המשתנים של התלמידים. 

מעוניינים בפרטים נוספים?

אנחנו כאן בשבילכם.

להרשמה לתהליך המיון

אנא מלאו את טופס - להרשמה לתהליך המיון