ספר יזמות וחדשנות בחינוך. האומץ לשנות.

מי שחושב שמערכת החינוך הציבורית חייבת להשתנות, מי שחולם שאפשר ליזום ולחדש שיטות מיושנות, מי שמאמין ביכולתם של אנשי חינוך לשנות את הקיים – ספר זה נכתב עבורו. בספר זה מוצגים לראשונה 13 מאמרים המספרים על מהפכה יזמית חינוכית שמוביל ארגון "מפרש".

מי שחושב שמערכת החינוך הציבורית חייבת להשתנות, מי שחולם שאפשר ליזום ולחדש שיטות מיושנות, מי שמאמין ביכולתם של אנשי חינוך לשנות את הקיים – ספר זה נכתב עבורו.

במדינת הסטארט-אפ-ישראל הולכת ומתהווה בעשור האחרון מהפכה יזמית חברתית המשנה את פני החינוך הציבורי בישראל, מהפכה המצמיחה את החדשנות מתוך בתי הספר ומובילה מאות רבות של מנהלים ומורים לחלום ואף לבצע שינויים קטנים וגדולים, לקחת אחריות ולהתמודד עם האתגרים והביקורת.
בספר זה מוצגים לראשונה 13 מאמרים המספרים על מהפכה יזמית חינוכית שמוביל ארגון "מפרש". מאז שהוקם בשנת 2012, הצליח הארגון לגרום לאלפי תלמידים ומורים לחוות חינוך אחר.
בצורה חדה ואותנטית שזורים בספר זה חלומות ותסכולים, דוגמאות חיות ושאלות קשות, תשוקות ומדדים, ערב-רב של כוחות ואתגרים המלווים את תהליכי פיתוח היזמות בתוך מערכת ציבורית גדולה ומורכבת. את כולם מחברת האמונה בכוחה של התפיסה היזמית להוות מנוע צמיחה והתפתחות של החינוך בישראל.
המאמרים נכתבו מתוך מגוון נקודות מבט: נקודת מבטם של מי שעוסקים בליווי מנהלי בתי הספר בתהליך היזמי; נקודת מבטם של השותפים והתורמים, בעלי העניין לקדם יזמות בחינוך; נקודת מבטו של משרד החינוך ונקודת מבט מחקרית של הערכה חיצונית. נקודות המבט השונות יכולות לצייר, עבור כל מי שמעוניין לאמץ תפיסות יזמיות, את התמונה המורכבת והשלמה של קידום עולם מלמטה למעלה.

מחיר: 83 ש"ח.  לא כולל דמי משלוח

לרכישת הספר או לקבלת מידע נוסף, ניתן לפנות אלינו ל rotem@mifras.org