מפרשים בעורף

 

תוכניות מפרש בעת חירום 

 

ברגע ההיסטורי הקשה והמורכב הזה, בתי הספר, תלמידים.ות וצוותי חינוך עוברים שינויים מטלטלים. יש ישובים אשר מפונים ממקומם המוכר והידוע ועוברים למוקדי מפונים שם לא קיים בית ספר ותהליך לימודי מוסדר ובישובים אחרים בתי הספר חווים ירידה דרסטית במספר אנשי הצוות. כל זאת מלווה ברמות גבוהות של אי וודאות כללית אשר מוסיפה למתח ומקשה על ההתמודדות הרגשית של כולם.  מהשטח עולה הצורך המיידי לייצר פלטפורמות חינוכיות חדשות ולעשות התאמות רבות למערכות החינוכיות הקיימות, כגון מיקום הפעילות, תדירות, אופי הפעילות ותכניה, יצירת תחושת ביטחון עבור התלמידים, מתן תמיכה רגשית לצוות ולתלמידים, ועוד.  

 

הניסיון של מפרש בעבודה יומיומית עם מאות מנהלים ובתי ספר ברחבי הארץ ומכל חלקי החברה הישראלית, בצירוף כלי היזמות, נותנים מענה מיטבי בעת הזו. תפיסת היזמות של מפרש מעודדת ומאפשרת פרואקטיביות, גמישות, השתנות, מתן משמעות וגיוס אקוסיסטם תומך, כמו גם תומכת ובונה את היכולת להתמודד ולהסתגל במהירות ולייצר מענים מותאמים למציאות החירום המשתנה בכל רגע.

 

הצוותים המקצועיים של מפרש מנחים ומלווים תהליכים עם מנהלות ומנהלי בתי ספר ומובילות ומובילי מרחבי חינוך בכל חלקי הארץ. התהליך כולל:

מיפוי וזיהוי צרכים יחודיים ומשתנים

פיתוח מענים מותאמים אישית לכל מנהל.ת  ולכל מתחם לקהילה, בהתאם לצרכים המשתנים

חיזוק יכולת הצוות המקומי להמשיך ולפתח מענים במצב דינמי ומשתנה 

ליווי יישום של תוכנית הפעולה החדשה בשטח

מפגשי למידה משותפים, עם מומחים, עבור מובילי המתחמים 

 

אפיקי פעולה:

מפקחים ומנהלי.ות בתי ספר במגזרים שונים בחברה הישראלית בבניית התהליכים החינוכיים שלהם במצב חירום (בדואים, ערבים, יהודים). 

מוסדות חינוכיים רבים שאינם יכולים לנהל פעילות חינוכית במקומם הרגיל,  והם נאלצים לייצר פלטפורמות חינוכיות חדשות במוקדי הפינוי של נפגעי המלחמה 

מרחבי חינוך חדשים שנפתחו בעקבות מצב החירום, ומשרתים אוכלוסיות מגוונות

מנהלי.ות בתי ספר שנמצאים בתהליך מפרש טרם פרוץ המלחמה. בעת הזו אנו מסייעים בפיתוח מענים למצב החירום ולשינויים הרבים ברמה הבית ספרית בפריסה ארצית.

 

חושבים שאנחנו יכולים לעזור לכם? מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס ואנו נחזור אליכם לשיחת היכרות ותיאום.

בתקווה לזמנים שקטים יותר ושלום,

צוות מפרש

 

מעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות תכנית מסוימת? שאלות התייעצות? נשמח לעמוד כאן לרשותכם

אנא מלאו את טופס - מעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות תכנית מסוימת? שאלות התייעצות? נשמח לעמוד כאן לרשותכם